МІЖНАРОДНІ ТАЇРОВСЬКІ ЧИТАННЯ

❗02 листопада 2023 року в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» відбулись Міжнародні Таїровські читання.

📑Ключові теми зустрічі:

ДНК та виноград-сьогоднісьогодні й завтра

Агрокліматичні дослідження в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова».

Особливості розвитку та плодоношення сортів Оджалеші та Александроулі в умовах Одеської області

Виноград і вино та можливості застосування штучного інтелекту у дослідженнях

📢Ключові спікери:

✔Ірина КОВАЛЬОВА – директор ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова»;

✔Володимир ХАРЕБА – член-кореспондент НААН – в.о. академіка-секретаря Відділення рослинництва НААН, академік НААН;

✔Алла СТОЯНОВА – директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА;

✔Володимир ПЕЧКО – голова Громадської спілки «Укрсадвинпром»;

✔Ірина МОРОЗОВА – доктор філософії – професор кафедри граматики англійської мови ОНУ ім. І.І.; Мечникова, д.філол.н., онучка С.О. Мельника.

Виноградна Одещина це:

• 23 тис. га або 70% від загально державної кількості насаджень виноградників;

• на них вирощують близько 260 тис. тонн винограду;

• виноградарством займаються 200 сільгосппідприємств області.

• 49 виноробних підприємств

• 5 до 7 тис. робочих місць у галузі виноробства та виноградарства та ці цифри зростають у сезон вдвічі

• найбільше виноградників у Болградському районі, там вирощують 78 тис. тонн винограду. У Білгород-Дністровському районі – 76 тис. тонн. В Одеському районі – 27 тис. тонн.

💬🍇“Виноградарство та виноробство — це податки до громад, валютна виручка від експорту, а найголовніше – робочі місця та люди, що працюють на рідній землі. Завдяки напрацюванням Департаменту аграрної політики нарешті вдалося зрушити з мертвої точки проблемні питання виноградної галузі, а саме:

– за ініціативи Департаменту аграрної політики науковці ННЦ «Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» розробили реєстр виноградників з визначенням межи виноградних підприємств області.

– на підтримку виноградарства з обласного бюджету спрямовано 5,3 млн грн. Завдяки цим коштам створено та ведеться Кадастр виноградників, розроблено карту земель, придатних для розміщення нових плантацій виноградників, яка враховує цілий ряд важливих природних і ґрунтових факторів, що сприяють довголіттю і продуктивності майбутніх насаджень.

– продовжується напружена робота над створенням в області регіональної системи географічних зазначень та опрацьовується мережа КНТ (контрольованих найменувань територій), що дозволить незабаром просувати українське вино на європейський та світовий ринок;

– завдяки законопроєктам № 9030 (підтримано у другому читанні) та № 9139 (підтримано у першому читанні) виноградарство отримало шанс не лише вижити, а й розвинутися як всередині країни, так і по всьому всесвітові

– в цьому році ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» отримає регіональну бюджетну підтримку у розмірі понад 200 тисяч гривень.

Над кожною правкою до законодавства, над розробкою механізмів підтримки ми з Вами завжди працювали разом. Та й надалі будемо разом робити все, щоб галузь розвивалася”, – зазначила Алла СТОЯНОВА.

📍Незважаючи на те, що виноградарство та виноробство зазнали потужного удару у зв’язку з війною, вітчизняні виробники вина не лише зберегли галузь, а й працюють над її розвитком. Галузь виноградарства сьогодні дуже вразлива й потребує державної підтримки. В один гектар потрібно 10−20 тис. доларів вкладень тільки, щоб посадити й щоб мати можливість з цього гектара через 4−5 років почати збирати урожай. Для допомоги підприємствам, які вирощують та переробляють виноград, вже впроваджено низку програм, які працюють через єдиний державний аграрний реєстр (ДАР).

💬“Від імені ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова», від кожного з нас висловлюю щиру подяку Аллі Стоянової, яка завжди працювала та працює задля удосконалення аграрної галузі в цілому та виноградарства зокрема. Вона дала величезний поштовх до розвитку виноградарства”, – наголосила Ірина КОВАЛЬОВА, директор ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова».

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

Перейти до вмісту