БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ФІЛІЇ ДУ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

«Толерантність – дієвий чинник злагоди та консолідації в сучасному українському суспільстві»

Ображаючи іншого, ти не турбуєшся про самого себе.

 Леонардо да Вінчі

Для підоблікових Білгород-Дністровського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області було проведено тренінг «Толерантність – дієвий чинник злагоди та консолідації в сучасному українському суспільстві». Основна мета, яку переслідували організатори заходу, психолог відділу Чумак Олена та волонтер пробації адвокат Олена Боян,  показати клієнтам пробації важливість толерантності під час взаємодії з іншими, навчити розуміти і поважати один одного та попрактикуватися у вмінні толерантного спілкування. Адже толерантність є основою успіху в спілкуванні.

Толерантні люди більше знають про свої недоліки й критично ставляться до себе, не звинувачують у своїх бідах інших, не перекладають відповідальність на інших. Толерантна людина не розфарбовує світ двома кольорами — чорним і білим. Вона не акцентує увагу на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати та зрозуміти думки інших. Толерантність – особистісна риса, яка є особливо важливою для тих осіб, що знаходяться в конфлікті із законом, оскільки допомагає сформувати відповідальне ставлення до вже скоєних правопорушень та їх наслідків й запобігає скоєнню нових.

         В ході заходу учасники за допомогою вправ сформували власні уявлення про толерантну людину, за допомогою анкети проаналізували наявні у себе загальновизнані риси толерантної особистості. В свою чергу волонтер пробації  проінформував учасників  про їх права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів влади, та роз’яснено про вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Підсумовуючи, клієнти пробації поділилися враженнями та зробили висновки, що краще жити за принципами толерантності.

Перейти до вмісту