Білгород-Дністровський районний відділ філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області інформує
Пробаційна програма
«Подолання домашнього насильства»
Більшість програм призначених для осіб, які вчинили домашнє насильство, базується на когнітивно – поведінковому або психо-навчальному підході і зазвичай застосовується в системі кримінальної юстиції: службою пробації та пенітенціарною службою, а решту заходів вживає спільнота, у напрямку скасування ґендерної ієрархії, насильства та дискримінації за ґендерною ознакою.
12 серпня 2022 року Державна установа «Центр пробації» презентувала концепцію нової пробаційної програми – «Подолання домашнього насильства», яка розроблена для подолання та профілактики однієї з поширених соціальних проблем – домашнього насильства, а саме робота з кривдниками. Метою нової пробаційної програми є досягнення позитивних змін у поведінці особи, засудженої за вчинення протиправних дій стосовно інших людей, зміни та набуття нових соціально прийнятих навичок для життя в суспільстві.
Таке втручання вимагає кваліфікованих і підготовлених тренерів. Тому, 17-19 серпня 2022 року психолог Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області взяла участь в апробації проекту пробаційної програми «Подолання домашнього насильства» для засуджених осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням та пройшли навчання в режимі онлайн – тренінгу. Персоналом уповноваженого органу з питань пробації були відібрані 5 учасників апробації проэкту пробаційної програми, які знаходяться в групі ризику.
6 вересня 2022 року розпочато реалізацію апробації проэкту пробаційної програми «Подолання домашнього насильства», яка направлена на подолання системи уявлень, які допускаються, виправдовують або сприяють вчиненню насильства. На першому занятті відбулося знайомство з учасниками групи, ознайомлення з цілями та завданнями пробаційної програми, встановлення правил роботи та налагодження позитивної атмосфери в групі. В процесі роботи відбувся конструктивний зворотний зв’язок з підобліковими, які поділились своїми думками та висновками.