КЛЮЧОВІ ЗМІНИ: ГРОМАДИ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВЩИНИ ОЗНАЙОМИЛИСЬ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯМ РЕФОРМИ УПРАВЛІННЯ ПУБЛІЧНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ

За участі представників Проєктного офісу DREAM 15 липня поточного року відбувся вебінар, основною темою якого став огляд реформи управління публічними інвестиціями. В онлайнзаході взяли участь представники Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації –  сектору з питань залучення інвестицій та туризму та відділу економіки та агропромислового розвитку, а також працівники органів місцевого самоврядування Білгород-Дністровщини.

Під час вебінару йшлося про нові підходи до планування, підготовки та реалізації публічних інвестиційних проєктів та програм на рівні громад та регіонів. Зокрема, керівник Проєктного офісу DREAM Віктор НЕСТУЛЯ надав загальну інформацію про зазначену реформу, інституційне забезпечення спроможності виконувати функції з управління публічними інвестиційними проєктами, а також детально розповів про розробку середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій. За інформацією спікера, ключові зміни стосуються багатьох аспектів. За його словами сформовано єдиний підхід до роботи у даному напрямку. Крім того, затверджено використання Єдиної інформаційної системи управління публічними інвестиційними проєктами, а також реформа відтепер поєднує стратегічне та середньострокове бюджетне планування.

Віктор НЕСТУЛЯ під час виступу також наголосив, що створено порядок оцінки та моніторингу проєктів та програм. Він зазначив, що в рамках реформи управління публічними інвестиціями було внесено зміни до Бюджетного кодексу.

Як зазначалося, середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій визначатиме, зокрема, в які галузі (сектори) та пріоритетні напрями капітального інвестування держава/регіон/громада планує спрямовувати публічні інвестиції, а також, яка орієнтовна фінансова потреба необхідна для реалізації кожного напряму.

У свою чергу операційна директорка Проєктного офісу DREAM Інна СТЕЦЬ надала інформацію щодо методології підготовки публічних інвестиційних проєктів та програм, розповіла про формування секторальних портфелів та Єдиного проєктного портфелю на регіональному та місцевому рівнях, а також наголосила на посиленні спроможності ініціаторів проєктів через навчання та підтримку.

Перейти до вмісту