Білгород-Дністровський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області інформує
Нас пам’ять кличе в роки війни.
Щороку, 22 червня, український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни. Пам’ятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245\2000 “Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні”.
З метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час війни 1939-1945 років, їх подвигу, для підоблікових Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області 18 та 20 червня 2024 року було проведено виховні заходи присвячені Дню Скорботи і вшануванню пам’яті жертв війни в Україні.
Працівники Публічної бібліотеки Білгород-Дністровської міської територіальної громади провели виховний захід на тему «Нас пам’ять кличе в роки війни», під час якого учасникам було наголошено, що наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про воїнів-визволителів, які вигнали ворога з нашої землі та здобули перемогу. У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на полі брані, кого нацисти замучили в концентраційних таборах. Ми вшановуємо фронтовиків, трудівників тилу, вдів і дітей війни, усіх тих, хто день за днем наближав Велику Перемогу. Крім того сьогодні українці майже кожен день шанують пам’ять людей, які зараз втрачають своє життя за нашу Батьківщину. Також суб’єкти пробації, в рамках кіноклубу Docudays UA, переглянули документальну стрічку українського режисера Сергія Лисенка «Південний кордон», в якій детально висвітлено початок вторгнення Російської Федерації на територію України та об’єднання активістів, які наполегливо й невтомно працюють заради перемоги та допомагають військовим.
Наприкінці кожного заходу учасники схилили голову перед світлою пам’яттю наших Героїв, усіх тих, хто навіки вписав своє ім’я у трагічну та величну історію України та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Вшановуючи пам’ять минулого, ми ніколи не забуваємо про сьогодення!