Кабінет Міністрів України, постановою від 17 травня 2024 р. № 577 «Про функціонування Єдиного глосарія правових термінів», затвердив Положення про Єдиний глосарій правових термінів.

  • Що таке Єдиний глосарій правових термінів?

Це інформаційно-комунікаційна система, призначена для формування переліку правових термінів, що рекомендовані для застосування суб’єктами правотворчої діяльності у нормативно-правових та інших актах.

Ведення Глосарія здійснюється державною мовою за рубриками галузей права із зазначенням нормативно-правових актів, у яких міститься визначення відповідного терміна. Глосарій може містити переклад правових термінів англійською мовою.

  • З якою метою створюється Єдиний глосарій правових термінів?

Метою створення Глосарія є забезпечення єдності термінології, що вживається в нормативно-правових актах, правильного розуміння і тлумачення термінів та надання допомоги суб’єктам правотворчої діяльності під час підготовки нормативно-правових та інших актів.

  • Коли можна буде скористатися Єдиним глосарієм правових термінів?

Глосарій функціонує в цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових і позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням програмно-апаратних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі.

  • На що варто звернути увагу?

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 2024 р. № 577 «Про функціонування Єдиного глосарія правових термінів» набирає чинності через шість місяців з дня введення в дію Закону України «Про правотворчу діяльність».

А Закон України «Про правотворчу діяльність» вводиться в дію через один рік з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Перейти до вмісту