ВІЦЕПРЕМ‘ЄРКА ОБГОВОРИЛА З ПРОФІЛЬНИМ ПАРЛАМЕНТСЬКИМ КОМІТЕТОМ НАСТУПНІ КРОКИ ПІСЛЯ РІШЕННЯ ЄС ПРО ВІДКРИТТЯ ПЕРЕГОВОРІВ ПРО ВСТУП З УКРАЇНОЮ

💬«Вітаю усіх з рішенням Євроради про відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною. Воно є важливим з геополітичної точки зору (зміцнило, в першу чергу, сам Європейський Союз), а також з точки зору майбутньої підтримки України. Для того, щоб це рішення стало можливим, протягом року ми ухвалили більше 170 різних рішень, з яких більше 40 – це саме закони Верховної Ради, ухвалені в цілому. Наступним рішенням після відкриття перемовин має бути формування переговорної рамки, а також початок офіційного скринінгу державної системи на предмет готовності до вступу в ЄС», – зазначила Віцепрем’єрка.

👉У цьому контексті Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков поінформував про результати первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (селф-скринінгу). Відповідні напрацювання будуть передані Єврокомісії, що допоможе прискорити процес офіційного скринінгу.

💬«Завдяки проведеній роботі ми розуміємо, які акти необхідно імплементувати, де і на якій стадії імплементації ми знаходимось. Найбільше актів нам доведеться імплементувати в розділах «транспортна політика» – це майже 400 актів, «продовольча безпека, ветеринарна, фітосанітарна політика» – 304 акти, «свобода підприємництва, надання послуг» – 263 акти, «фінансові послуги» – 216 актів, «свобода руху товарів» – 289 актів», – розповів Олександр Ільков.

👇Окремо учасники зустрічі обговорили запуск архітектури переговорного процесу.

💬«Що стосується формування переговорних команд, ми прогнозуємо за оптимістичним сценарієм початок юридично процесу ближче до другої половини 2024 року. Маємо розуміння архітектури та пропозиції стосовно того, як це буде відбуватись. Підготовлені також рішення, які стосуються запуску переговорних команд. Ми передбачаємо присутність в переговорних групах представників парламенту, громадянського суспільства і бізнесу», – повідомила Віцепрем’єрка.

📍Також було відзначено важливість системної імплементації понад 90 кроків у різних сферах, визначених у Пакеті щодо розширення Єврокомісії.

☝️Як зазначив Олександр Ільков: «Саме ці рекомендації Європейс

ської Комісії будуть визначені як пріоритетні заходи. Наразі опрацьовуємо їх з державними органами. Найближчим часом вийдемо на урядове рішення стосовно затвердження відповідного плану заходів».

Верховна Рада України

Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС

Перейти до вмісту