Державним органам, а також підприємствам, установам та організаціям, незалежно від їх підпорядкування та форми власності, визначений обов’язок організовувати і безпосередньо вести персональний військовий облік військовозобов’язаних, що в них працюють (частина 5 статті 34 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»).

Нагадуємо, що до складу військовозобов’язаних належать:
▫️ допризовники – особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
▪️ призовники – особи, приписані до призовних дільниць;
▫️ військовослужбовці – особи, які проходять військову службу;
▪️ військовозобов’язані – особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
▫️ резервісти – особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

❗️ Підприємства, установи, організації, заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності щороку у строки та в порядку, встановлені КМУ, ЗОБОВ’ЯЗАНІ подавати до відповідних ТЦК та СП списки громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць (частина 5 статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»).

📑 Станом на сьогодні подання таких списків регулює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487.

❗️ Отже, роботодавці мають обов’язок складати і подавати щороку до 01 грудня до ТЦК та СП списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (пункт 34 Порядку) ❗️

До призовних дільниць щороку протягом січня – березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання (частина 3 статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»).

❗️ Тож за списками, які подають роботодавці та заклади освіти, ТЦК та СП приписують наступного року до призовних дільниць юнаків, яким у рік приписки виповнюється 17 років

❗️ У 2023 РОЦІ ДО ЦЬОГО СПИСКУ СЛІД ВКЛЮЧИТИ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКИМ У 2024 РОЦІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 17 РОКІВ, ТОБТО 2007 РОКУ НАРОДЖЕННЯ ❗️

‼️ Роботодавець під час прийому на роботу має перевірити наявність у потенційного працівника наявність військового квитка з актуальними обліковими відомостями. Кожен РОБОТОДАВЕЦЬ і на державному, і на приватному підприємстві МАЄ ВЕСТИ ОБЛІК ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ і передавати до ТЦК та СП (військкоматів). Також ПОТРІБНО АКТУАЛІЗОВУВАТИ ЗМІНИ, якщо, наприклад, працівник одружився, пішов на навчання, отримав інвалідність.

📑 Роботодавець обов’язково має перевірити та облікувати один з таких документів:
▪️ посвідчення про приписку (приписне свідоцтво) – для призовників;
▫️ військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного – для військовозобов’язаних;
▪️ військовий квиток – для резервістів.

❓ Що буде, якщо цього не зробити?

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина 2 статті 210-1 КУпАП).

Для розуміння – від 5100 до 8500 гривень

Перейти до вмісту