ВАКЦИНАЦІЯ РЯТУЄ МІЛЬЙОНИ ЖИТТІВ В УСЬОМУ СВІТІ

Більшість держав має затверджений перелік обов’язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. Цей перелік вносять до документа – Національного календаря профілактичних щеплень. Україна – не виняток.

До Національного календаря в Україні внесені щеплення проти 10 інфекційних хвороб:

▪️ туберкульозу;

▪️ вірусного гепатиту В;

▪️кашлюка;

▪️ дифтерії;

▪️ правця;

▪️ кору;

▪️ епідемічного паротиту («свинки»);

▪️ краснухи;

▪️ поліомієліту;

▪️ гемофільної інфекції.

Вакцини, внесені до Календаря – безоплатні для пацієнтів. Україна закуповує їх коштом держбюджету або отримує як гумдопомогу. Зараз усі вакцини, необхідні для імунізації за Календарем, в країні є.

Водночас МОЗ часто отримує скарги про нестачу вакцин, які не закуповуються державою (наприклад, проти вітрянки, ротавірусної чи пневмококової інфекцій тощо). Вони можуть бути наявні на приватному ринку, проте купувати їх потрібно власним коштом або з інших джерел, не заборонених законодавством (наприклад, щепленнями від деяких хвороб може забезпечувати роботодавець).

🛡️ Вибір робити такі (рекомендовані) щеплення – це завжди дуже свідомий крок і ми закликаємо за можливості робити додаткові щеплення.

Проте до повноважень МОЗ не належить регуляція кількості та переліку вакцин, які постачальники завозять на приватний ринок України. Тому МОЗ не впливає на наявність конкретних вакцин в аптеках чи приватних медзакладах.

Перейти до вмісту