4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній з розмінуванням
Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній із розмінуванням, проголошений 8 грудня 2005 року Генеральною асамблеєю ООН. У відповідній резолюції (A/RES/60/97) встановили його відзначення щороку 4 квітня.
Організація закликала створювати і розвивати національні засоби для діяльності з розмінування в тих країнах, де вибухонебезпечні залишки війни створюють серйозну загрозу безпеці, здоров’ю та життю цивільного населення, а також перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному та місцевому рівнях.
Особливою популярністю мінна зброя користується сьогодні у країн, які не володіють потужним військовим потенціалом, зокрема у так званих країн третього світу, або ж терористичних співтовариств, які не мають можливості закуповувати сучасні високоточні засоби ураження.
Головні причини популярності мін – простота конструкції та легкість їхньої експлуатації порівняно з іншими видами зброї, а також вельми помірна ціна.
Вони легко встановлюються і можуть залишатися на бойовій позиції упродовж багатьох місяців і навіть років, не вимагаючи додаткового обслуговування або отримання якихось команд.
На них не впливають ні зміна концептуальних положень ведення війни на морі, ні зміна політичного курсу країни.
Вони просто лежать і чекають на свою жертву. І сьогоднішній день покликаний привернути увагу спільнот усього світу до цієї проблеми.