Чи потрібно готуватись до щеплень?

Спеціально готуватися до щеплення чи чекати оптимального часу для них не потрібно. Перед щепленнями не треба здавати жодних аналізів (крові, сечі, імунограму), у тому числі ПЛР-тестів чи тестів на антитіла перед вакцинацією від COVID-19.

Аналіз крові чи сечі може виявити наявність запальних процесів в організмі. Втім, гострі захворювання самі по собі не є протипоказанням до вакцинації.

Не рекомендують щепити людину з температурою понад 38,5ºС не тому, що вакцинація в такому стані небезпечна, а через те, що якщо ввести вакцину й температура підвищиться або не знижуватиметься, то важко буде зрозуміти, чи то реакція на щеплення, чи людині стає гірше. У таких випадках щеплення рекомендують відкласти, доки температура нормалізується.

Захищають людину від COVID-19 не лише антитіла, а і клітинний імунітет, який неможливо визначати звичайним тестом на антитіла.Тому навіть тим, хто хворів на COVID-19, рекомендовано щепитися, але не раніше ніж через 28 днів після початку хвороби.

Також немає сенсу робити ПЛР-тест, адже він показовий у моменті, а людина, поки чекає тест, теж може захворіти.

Також перед вакцинацією немає потреби вимірювати артеріальний тиск.

Така практика діє і в інших країнах, де ніхто не призначає жодних додаткових обстежень чи аналізів перед вакцинацією.

Перевірте за календарем щеплень, чи ви і ваші діти маєте всі необхідні рутинні щеплення. Якщо ні, то запишіться до сімейного лікаря та отримайте пропущені дози вакцини.

Також пригадайте, коли ви робили останнє щеплення від COVID-19. Якщо з того часу минуло понад 5 місяців, варто зробити перший бустер. Другий бустер варто робити щонайменше через 4 місяці після першого.

Щепитися від COVID-19 можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації.

Адреси та контакти пунктів та центрів шукайте за посиланням vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Перейти до вмісту